Noore käsitöömeistri tiitel Helene-Maria Skovgaardile

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit tunnustas Räpina Aianduskooli tekstiilkäsitöö eriala õpilast Helene-Maria Skovgaardi noore käsitöömeistri tiitliga, mille juurde kuulub ka Eesti Kultuurikapitali preemia. Preemia anti üle 26. märtsil 2022 toimunud rahvakunsti- ja käsitööliidu tänupeol.

Noor käsitöömeister on tunnustus kuni 26-aastasele, käsitööerialal õppivale noorele. Preemia eesmärk on märgata ja toetada noori käsitööhuvilisi, suunata tähelepanu nende tegevusele ja toetada nende loomingulist arengut.

Helene-Maria on õpingute jooksul näidanud end pühendunud, nõudliku ja omanäolise tegijana, kes püstitab endale tehniliselt keerukamaid ülesandeid ning täidab need silmapaistvalt hästi. Õnnitleme noort käsitöömeistrit!

Teade avaldatud 7.04 2022