EuroSkills 2021 hõbemedal aianduskooli maastikuehitajatele

Austrias Grazis 22.–26. septembril toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2021 lõppesid Räpina Aianduskooli ja Eesti kutsehariduse jaoks võidukalt – sel suvel aianduskooli maastikuehituse eriala lõpetanud Kerly Väinsar ja Egert Aug saavutasid maastikuehituse võistluse hõbemedali. Kerlyt ja Egertit valmistasid võistlusteks ette juhendajad Mairold Mänd (World Skills 2017 pronks) ja Raili Laas.

EuroSkills 2021 autasustamine 26.09.2021. Kuvatõmmis

Üle-euroopaliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills eesmärk on tutvustada erinevaid kutsealasid ja noorte meistrite oskusi ning seeläbi arendada kutseõpet terves Euroopas. Võistlustel panevad end proovile kuni 25-aastased noored meistrid. EuroSkills kutsemeistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant. Sel korral oli võistlemas ligi 400 andekat noort meistrit üle Euroopa, kokku 38 kutsealal. Eesti võistkonna EuroSkillsil osalemist koordineerib Haridus- ja Noorteamet koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning kutseõppeasutustega.

Kaks korda viiruse tõttu edasi lükkunud suurvõistlusel osalesid Eesti noored meistrid 14 erineval alal: ehitusviimistlus, keskkonnatehnika lukksepp, müürsepp, plaatija, keevitaja, veebiarendaja, graafiline disainer, kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, sõiduautotehnik, rätsep, maastikuehitaja ja ettevõtlus. Kolme viimase eriala puhul oli tegu paarisvõistlusega.

Lisaks maastikuehituse hõbemedalile tunnustati Eesti meeskonnast meisterlikkuse medaliga vastuvõtu administraator Olesja Tumilovitši (Tallinna Teeninduskool, juhendaja Kristi Tarik) ning graafiline disainer Sander Lillot (Tartu Kunstikool, juhendaja Janika Nõmmela).

Kerly ja Egert juhendaja Raili Laasiga. Foto: kutsehariduse.ee

Juhendaja Mairold Mänd käis hõbedasi meistreid lennujaamas tervitamas. Foto: Raili Laas

Teade avaldatud 27.09.2021