5. sõbrapäeva taimeprojekt algab peagi!

Registreerimine projektis osalemiseks on lõppenud! Suur aitäh kõigile huvilistele

Osalejate nimekiri

Räpina Aianduskoolil on hea meel teatada, et algamas on juba viies taimekasvatusprojekt, mis alanud aastal kannab nime “Kurgisõbrad”. Ootame õppeasutuste klasse, väiksemaid rühmi ja huviringe koos juhendajatega üheskoos kurki kasvatama!

Üheskoos kasvatame seemnest hariliku kurgi (Cucumis sativus) ja mehhiko pisikurgi ehk kare pisimeloni (Melothria scabra) taimi ja võrdleme nende kasvu. Lisaks taimede kasvatamisele ootavad ees iganädalased huvitavad viktoriiniküsimused, nädala nipp, mitmed konkursid ja võistlused ning kevadine maitsev ja tervislik saak. Õpetusi jagavad ja tuge pakuvad nii aianduskooli õpilased kui ka õpetajad.

Registreerumine projektis osalemiseks algab Räpina Aianduskooli kodulehel 15. jaanuari hommikul kell 9.00 ja kestab 31. jaanuari hilisõhtuni või kuni 500 rühma täitumiseni (Registreerimine on lõppenud!). Seemned saadame projektis osalevatele rühmadele 12. veebruaril. Soovijatele pakume taaskord võimaluse meile aianduskooli külla tulla, et ise seemnepakid kätte saada. Kõikidele aianduskooli külastajatele on üllatuskingitus garanteeritud.

Aktiivsed projekti tegevused saavad alguse 19. veebruaril. Projekti raames külvame hariliku kurgi ja mehhiko pisikurgi seemneid, hooldame ja vaatleme kasvavaid taimi ning lõpuks muidugi maitseme endakasvatatud tervislikku saaki! Projekti käigus uurime, kuidas toimub kurgi kasvatamine kasvuhoones, kes on kurgi sõbrad ja vaenlased, kuidas taimi väetada ja toestada. Ühine kurgitaimede kasvatamine kestab 30. aprillini 2018. Sellel perioodil tuleb iganädalaselt vastata viktoriini küsimustele ja täita tabelit taime kasvu edenemise kohta. Samuti toimub mitu konkurssi. Lisaks on kõik osalejad oodatud pidama projektipäevikut – foto- ja/ või videoblogi. Ägedamad konkursitööd ja aktiivsemad osalejad saavad tunnustatud ja autasustatud!

Täiendavate küsimuste korral on abiks projekti meeskond.

E-post: sobrad@aianduskool.ee

Otsi meid ka Facebookist (grupp “Kurgisõbrad”)!

KURK – Koos Uuendustega Rikastame Keskkonda!