Waldorfnuku valmistamine . 24t

Kursus: WALDORFNUKU VALMISTAMINE

Koht: Räpina Aianduskool, Pargi 32, Räpina
Koolituspäevad: ,R 3.03, R10.03 ja R17.03., leitakse veel 1 lisapäev 2017 kell 10.30-15.00
Maht: 24 akadeemilist tundi
Hind: 70 € ( võimalik maksta kolmes osas)
Iga osaleja saab spetsiaalsele nukutrikoo kangale valmisjoonistatud nukudetailid, valmisõmmeldud peakoti nuku aluspea valmistamiseks ja sobilikud niidid-nöörid õmblemiseks ning pea sidumiseks (5 eurot, mis lisandub kursuse maksumusele).
Juhendaja: Maaja Kalle- Räpina Aianduskooli tekstiilitöö kutseõpetaja

Kaasa võtta:
• Käärid, peenem õmblusnõel.
• 250-300 grammi puhast värvimata valge lamba kraasvilla.
• Kui kodus on, siis puhtaks pestud värvimata lõngajäätmeid. Juhul kui soki säär on veel kasutatav, võib olla soki nõelutud labaosa. Võib olla ka mõni vana katkine mustrita sokk, mis enam nõelumist ei kannata.
• Peenemaid väikesepealisi nööpnõelu.
• Nuku juuste materjalist täpsemalt esimesel kokkusaamisel

Wal­dorfnukk – ehk steinernukk on nukutüüp, mis on seotud waldorf-pedagoogikaga. Nukk õmmeldakse käsitsi spetsiaalsest öko-puuvillasest trikookangast ja täi­de­takse kraasitud lambavillaga. Nuku pea vormitakse sidumise teel ja pea suurus saab aluseks käte-jal­gade ning keha proportsioonile. Nägu jäetakse võimalikult emotsioonivabaks, tikkides silmadeks kas tähekesed või täpid ja suuks kriipsu või väikese kolmnurga. Selliselt markeeritud nägu võimaldab nukuga män­gi­jal kujutleda nukku kord rõõmsana, kord kurvana ja mängides maksimaalselt kasutada oma kujutlusvõimet.
Sihtgrupp – Lapsevanemad, lasteaiaõpetajad, ja need, kes soovivad oma või lähedaste lastele valmistada ainulaadset nukku – kaaslast kogu eluks.

Eesmärk
Kursuse käigus valmib umbes 40 cm pikkune waldorfnukk.

Kursuslased saavad kaasa materjalid nuku valmistamise kohta, nukuriiete ja jalanõude lõiked
Kursuse kava:
• Mis on waldorfnukk? Erinevad waldorfnukud. Waldorfnukk ja laps. Erinevale eale vastavad nukud. Nuku kere, käte ja jalgade käsitsi õmblemine. (4 ak tundi)
• Nuku kere täitmine villaga. Nuku pea valmistamine. Villapallist aluspea tegemine. Pea vormimine silma- ja kuklajoone sidumise abil. (4 ak tundi)
• Pea katmine nukutrikooga. Nukule silmade ja suu tikkimine. (4 ak tundi)
• Jalgade, käte ja kere täitmine kraasvillaga. Nuku käte kinnitamine õlavöötmele. Nuku kere ja pea ühendamine. (4 ak tundi)
• Käte ja kere ühendamine. Ülakere viimistlemine. Nuku jalgade kinnitamine kerele.
(4 ak tundi)
• Nukule villasest lõngast juuste tikkimine. Peanaha katmine hääbepistes. Pikkade juuste korral (tüdruknukk) juukselahu ja soovi korral tuka õmblemine. Poissnuku puhul peale peanaha tikkimist lühikeste juuste (siilisoeng) tikkimine. ( 4 ak tundi)