Viinamarjakasvatus (individuaalprogramm)

Viinamarjakasvatuse individuaalprogramm 21.sept.2017 – juuli 2018

Koht: Räpina Aianduskool, Pargi 32, Räpina

Räpina Aianduskoolis on võimalik läbida kursus „ Viinamarjakasvatus“ ka individuaalprogrammiga

Maht: 90h, millest on auditoorset õpet 22h ja praktilist õpet 68h

Hind:  2430€

Õppepäevad: Õppeprogrammiga alustame 21.septembril kell 9.00 Räpina Aianduskoolis
I; IV; IX ; X ja XI õppepäeva esimene pool toimub Räpina Aianduskoolis. Teised õppepäevad toimuvad viinamarjakasvatajate juures (v.t. õppekava)

I Kursuse eesmärk ja väljund:

Kursuse läbinu:

• tunneb viinapuude soovitussorte ja liike, millest need on aretatud;
  • teab viinapuude paljundamisviise, oskab valida paljasjuurseid ja nõuistikuid, säilitada neid istutamiseni, istutada, hooldada esimesel kasvuaastal ning talvel;
  • oskab viinapuid lõigata suve kestel ja sügisel ning katta neid sõltuvalt sordi talvekindlusest;
  • tunneb olulisemaid viinapuude kahjustajaid ja nende tõrjeviise;
  • teab viinamarjade säilitamise, hoidistamise ja veini valmistamise võimalusi.

II Kursuse struktuur ja maht:

Kursus on 90 tunnine täienduskoolitus alustavale aednikule, talunikule, tööotsijale  ja huvilisele, kes soovib hakata väikeettevõtjana või koduaednikuna kasvatama viinamarju.

Koolitus koosneb 11. õppepäevast (5 sügisel ja 6 kevadel-suvel).

Õppepäevadel omandatut kinnistatakse koduaias.

III Kursuse põhiläbiviijate andmed:

Jaan Kivistik – Eesti Aiandusliidu puuviljanduskomisjoni liige, Räpina Aianduskooli kutseõpetaja aastatel 1967-2015. Puuviljanduse õpetaja alates aastast 1970. On avaldanud artikleid ja raamatuid, kogunud viinamarjasorte, tegelenud FIE-na marjade ja istikute tootmisega. Aiandusterminoloogia komisjoni liikmena tegeleb alates 2013.

Liisi Kont– Räpina Aianduskooli  aianduse eriala kutseõpetaja.

kk 125_ ÕK_Viinamarjakasv_indiv.progr.

RÄPINA AIANDUSKOOL ON EESTI TÖÖTUKASSA KOOSTÖÖPARTNER