Ülemaailmsetel noorte kutsemeistrivõistlustel Abu Dhabis esindab Eestit seitse võistlejat

Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis algavad 15. oktoobril ülemaailmsed noorte kutsemeistrivõistlused WorldSkills 2017. Eestit esindab viiel võistlusalal seitse noort meistrit.

„WorldSkills’il võtavad omavahel mõõtu kõikide riikide parimatest parimad noored meistrid. Eesti esindusvõistkond on oma kutsemeisterlikkuse näitamiseks igati valmis ning võistluste nimel on koos ekspert-juhendajatega kuid treenitud,“ ütles SA Innove hariduse agentuuri juhataja ja rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste tehniline delegaat Tanel Oppi.

Eesti esindusvõistkonna koosseis:

• Jürgen Alekand ja Arnold Kuusklaid (Tallinna Tööstushariduskeskus) – mehhatroonika paarisvõistlus
  • Alisa Larina (Tallinna Ehituskool) – ehitusviimistlus
  • Mairold Mänd ja Erik Rüütel (Räpina Aianduskool) – maastikuehituse paarisvõistlus
  • Jaanus Steinfeldt (Tallinna Ehituskool) – plaatimine
  • Erik Tammeleht (Pärnumaa Kutsehariduskeskus) – restoraniteenindus

44. WorldSkills’i võistlused toimuvad 15.-18. oktoobrini Abu Dhabi riiklikus messikeskuses (ADNEC), kus 51 võistlusalal osaleb 1256 noort ligi 60 riigist üle maailma. WorldSkills 2017 avatakse laupäeval, 14. oktoobril ning parimaid autasustatakse võistluste lõputseremoonial neljapäeval, 19. oktoobril.

Eesti võistlejad osalevad ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills kuuendat korda ning on seni koju toonud kuus kutsemeisterlikkuse medalit (Medallion of Excellence).

Eesti esindusvõistkond stardib Abu Dhabisse kolmapäeva, 11. oktoobri varahommikul kl 05.30 ning naaseb WorldSkills’ilt laupäeval, 21. oktoobril kl 12.30. Kõik huvilised on Lennart Meri Tallinna lennujaama (Lennujaama tee 12, Tallinn) delegatsiooni ära saatma ja tervitama oodatud. Lisainfo maarja.vaikmaa@innove.ee.

Lisainfo Eesti delegatsiooni kohta: kutsehariduse infoportaal

WorldSkills’i ametlik lisainfo: WorldSkills 2017 Press Room

Eesti esindusvõistkond sotsiaalmeedias: Facebook ja Instagram

Eesti võistlejate osalemist WorldSkills’il toetavad Tallinna Ehituskool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Räpina Aianduskool, Pärnumaa Kutsehariduskeksus, Tikkurila AS, tesa tape UAB, Henkel Balti OÜ, Estlandscape OÜ, Viruhaljastus OÜ, Eesti Maastikuehitajate Liit, MKE Grupp OÜ, Mira Ehitusmaterjalid OÜ, Plaadisheffid OÜ, Weber Saint-Gobain, Red Bull, EBA Koolituskeskus, Service Skills OÜ, Reserv Rent OÜ, Simon Jersey ja Pärnu Kalamajaka kohvik.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

SA Innove pressiteade 06.10.2017