Suvesoojad ilmad kestavad, palju õitsejaid

Pargis on võimalik imetleda kuldvihma! Nende kõrval pakuvad silmale ja ninale naudingut robiinia ehk põhjamaine akaatsia ja hilistoomingas.   Koolimaja ees lõpetavad õitsemist sirelid oma täiuslikus õiteilus ja täidisõielised viirpuud  . Õiekulda on sel aastal rikkalikult ka hariliku kukerpuu  põõsastel. Rododendronitel on õitsemisaeg-peale rodoaias ilutsevate õitsejate on palju ilusaid hetki rodode seltsis võimalik kogeda ka aednikumaja juures turbaalal ning lupjataluvate rodode istutusalal , kus iga päev võib mõnda uut sorti rododendronit õisi avamas näha .  Sirelid nii lossi ees kui ka kollektsioonis pakuvad  veel viimaseid päevi meeliülendavat vaatepilti.  Õitsemas on siberi võhumõõgad, pihlakad; puhkemas on nipponi enelate õievaht .Koolimaja esine istutusala  on erinevate värvide meelevallas-kukerpuude punased, kollased, rohelised lehed säravad üksteise võidu; värviliste võrsetega uhkeldab torkava kuuse sort ´Bialobok ´ Jõe ja järvekallastel on kollase võhumõõga valitsusaeg Kellel võimalik, tulge ise kohale ja nautige seda õierohkust, kevadisi-suviseid lõhnu ja võrratut linnulaulu, mis samuti pargis kõlab. Ja palun hoidke korda ning ärge murdke oksi ja õisi, ka teised soovivad neid vaadata! Päikest!

Tekst: Ille Rämmer, pargiaednik