Räpina valla Maa Sool – Sirje Tooding

Räpina valla tänuüritusel, mis toimus 26. mail Hea Kodu Päevade raames, kuulutati Räpina valla “Maa Sool” tiitli laureaadiks aianduskooli vilistlane ja kauaaegne õpetaja Sirje Tooding.

Sirje Tooding alustas õpetajaametiga Räpina Sovhoostehnikumis 1985. aastal. Tema õpetatavaks valdkonnaks oli puuviljandus. Hiljem spetsialiseerus mullateadusele, ent viimastel aastatel on taas puuviljanduse õpetamise juurde naasnud.

Õpetajana on Sirje väga asjalik ja konreetne. Tema tunnid on õpetlikud, kaasahaaravad ning valmistavad õpilast ette edukaks erialaseks tööks. Klassides valitseb õppimist soodustav õpikeskkond, kuid tõsise õppetöö kõrval saab ka nalja. Tema inimlikkus toob koolitundidesse väga olulise tunde – koolirõõmu.

Kolleegina on Sirje toetav ja tähelepanelik. Ta on eeskujuks süsteemsuse ja korrektsusega. Talle on omistatud Põlvamaa Aasta Õpetaja tiitel 2008. aastal, Põlvamaa Aasta Koolitaja tiitel 2010. aastal ning valitud Räpina Aianduskooli Aasta Õpetajaks 2013. aastal.

Sirje Toodingu endine õpilane ja praegune kolleeg Liisi Kont: “Kui aianduskooli õpingute lõpus tehti mulle ettepanek õpetajaks hakata, mõtlesin kohe, et minu eesmärgiks on saada sama heaks õpetajaks kui Sirje Tooding.”

Aianduskooli pere õnnitleb ja tänab Sirjet!