Pirnipuu istikud

Viljapuu istiku hind 18€

’Americana’ (’Devoe’)

Tugevakasvuline ja keskmise talvekindlusega USA-s aretatud sügissort. Viljad võivad olla väga suured, kaaludes kuni pool kilogrammi (tavaliselt kuni 200 g), rohelised, punasetriibulise kattevärvusega, viljaliha kivisrakkudeta, aromaatne väga magus ja mahlane. Viljad valmivad augusti lõpul kuni septembri alguses, säilivad üsna hästi. Sort hakkab viljuma 4…5 aastal, on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Belorusskaja Pozdnjaja’

Pigem nõrgakasvuline, keskmise talvekindlusega Valgevenes aretatud talisort. Viljad keskmise suurusega (100…120 g), oranžkollased, kaetud osaliselt punaka kattevärvusega, viljaliha kivisrakkudeta, keskmise tihedusega, mahlane ja aromaatne. Viljad valmivad oktoobris ja heades tingimustes säilivad kevadeni, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv, üsna saagikas ja haiguskindel.

’Kaie’

’Mliivska Rannja’

Püstise tugevakasvulise võraga, kuid üsna tagasihoidliku talvekindlusega varane pirnisort Ukrainast. Viljad keskmise suurusega, pirnjad, õhukese koorega, kollakasrohelised, harva laiguti punaka kattevärviga, viljaliha valge, kivisrakkudeta, magus ja mahlane. Viljad valmivad augustis, hea lauapirn. Sort on varase saagikusega ja hea haiguskindlusega.

’Pamjati Zegalova’

Ümaravõraline, hea talvekindlusega  ja keskmist kasvu Venemaal aretatud hilissügisene pirnisort. Viljad keskmise (120…130 g) suurusega, tömpmunajad, rohekaskollased, harva kaetud osaliselt tuhmpunaka kattevärvusega, viljaliha helekollane, tuntavate kivisrakkudega, väga mahlane, suus sulav ja aromaatne. Viljad valmivad septembri II poolel, säilivad mõned nädalad, hea lauapirn. Sort on viljakas ja haiguskindel.

’Pepi’

Püstjakasvuline, keskmise talvekindlusega, eelmise sajandi lõpust tuntud Eesti sügissort. Viljad ebaühtlase kujuga, pirnjad kuni piklikud, kollakad, põsk vahel punaka kattevärvusega, viljaliha valge, magus ja väheste kivisrakkudega. Viljad valmivad septembris, säilivad 3…4 nädalat, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv, saagikas ja haiguskindel.

’Suvenirs’

Tugevakasvuline, püstja võraga ja keskmise talvekindlusega Lätis aretatud sügissort. Viljad suured, pirnja kujuga, rohekaskollased, laigutise punaka kattevärvusega, viljaliha peeneteraline, mahlane ja suus sulav. Viljad valmivad septembris, säilivad paari kuu vältel, hea laua- ja kompotipirn. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Tjuttševskaja’

Tugevakasvuline, ovaalse võraga üsna hea talvekindlusega Venemaal aretatud sügissort. Viljad kesmise suurusega (100…150 g), ribiline, pirnja kujuga, rohekaskollane, päikesepoolne põsk karmiinja kattevärvusega, viljaliha rohekas, tihe, õrn, mahlane ja magus. Viljad Valmivad septembris, säilivad mõned nädalad, hea laua- ja kompotipirn. Sort on viljakas, keskmise haiguskindlusega.

’Tšizovskaja’

Hea talvekindlusega, ümaravõraline, keskmisekasvuline, Venemaal XX sajandi lõpul aretatud sügissort. Viljad keskmise suurusega (100…150 gr), piklikpirnjad, kollakasrohelised, viljaliha aromaatne, mahlakas, hapukasmagusa maitsega. Viljad valmivad augustis-septembris, jäävad kauaks puudele, säilivad heades hoiutingimustes mitu kuud, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv ja viljakas, hea haiguskindlusega.

Lisaks müügil sort ‘KURVITSA LEMMIK’