Oluline muudatus aianduskooli kontodega!

Selle õppeaasta alguses sai tehtud oluline muudatus Räpina Aianduskooli kasutajahalduse osas. RAK sai Liidestatud HITSA poolt arendatud Hariduse identiteedi haldusega (HarID). Suures plaanis tähendab see seda, et kasutajaid hallatakse ainult ühes keskkonnas, ülejäänud keskkonnad (Office 365, arvutiklassid, Tahvel) on sünkroniseeritud HarID-ga. Siiamaani hallati kõiki kasutajaid igas keskkonnas eraldi.

Enamus kasutajaid on hetkel veel Office 365 halduses. Kõiki kasutajaid ei ole Haridisse üle viidud põhjusel, et siis ei pääseks keegi oma olemasolevale kontole ligi enne, kui uus konto on seadistatud mõlemapoolselt (kasutaja ja administraator). Haridisse on loodud hetkel ainult uute õpilaste kontod (AE18…, FL18…, …, TK18…). Sünkroniseerimise tagajärjel on muutunud ka Office 365 paroolide liikumine. Paroolid liiguvad ainult ühes suunas: HarID -> Office 365. See tähendab, et kasutajad ei saa enam muuta oma parooli Office 365-s.

Saadan kõigile juhised, kuidas liituda HariD-ga ja siduda konto Räpina Aianduskooliga. Mainin muuhulgas, et HarID on veel pisut toores ehk arendamisjärgus ning meie oleme esimene pilootkool, kes selle endale kasutusse on võtnud. Seetõttu võib kasutajakeskkond tunduda mõne koha pealt ebaloogiline ja mõni liigutus tarbetu. Loodame, et HarID võtab lähiajal käsile vajaminevad parendused. Praeguse seisuga toimivad HarID-s asjad nii:

OLULINE! Palun mitte registreerida HariD-sse @aianduskool.ee e-posti aadressi! Sest kui teil ununeb parool, ei saa te kätte parooli uuendamise linki.
Seadistage Palun HarID konto e-posti aadressiks oma isiklik e-posti aadress (@gmail.com, @mail.ee/@mail.ru, @hotmail.com, @outlook.com jne)!

• Harid keskkonna veebiaadress on https://harid.ee
  • Harid kasutajajuhendid:
  • Kasutaja peab tegema läbi veel ühe protseduuri, et saada Räpina Aianduskooli liikmeks. Selleks kasuta nuppu „Uus liikmelisus“, sealt avanevad koolide nimekirjad. Nüüd tuleb leida Räpina Aianduskool ja sealt valida roll. Õpilased valivad rolli „Õpilane“ ja aianduskooli töötajad ja õpetajad rolli „Töötajaskond“, mitut rolli pole tarvis valida. Peale seda, kui on esitatud taotlus, tuleb administraatoril see aktsepteerida/mitte ja alles peale seda on kasutaja parool muudetav aianduskooli süsteemides (office365, arvutiklasside arvutid, Tahvel kasutajakonto).
  • Parooli vahetuse õpetus:
  • HarID kasutaja saab taastada oma ununenud parooli Harid esilehel oleval lingi kaudu Unustasid oma parooli? Selleks peab teil toimima oma isiklik e-posti aadress, kuhu saadetakse parooli uuendamise link.

Oktoobrikuus esitatud liikmelise taotlused vaadatakse üle igal tööpäeval ning konto tuuakse üle samal päeval. Novembri alguses viiakse üle kõik ülejäänud kontod, kes pole esitanud HarID-is liikmelisuse taotlust. See tähendab, et nende Office 365 kontode paroolid muutuvad kehtetuks. Parooli aktiveerimiseks on vaja teha HarID konto, liikmelisuse taotlus ning teavitada sellest meili teel administraatorit (aa@aianduskool.ee).

Räpina Aianduskooli IT