Selgusid kooli parimad noored maastikuehitajad

28. – 29.septembrini toimusid koolis maastikuehitajate päevad.

Kahe päeva jooksul toimunud meeskondlikul maastikuehituslikul võistlusel selgitasime välja kooli parimad noored maastikuehitajad. Võistlusel pakkusid konkurentsi Luua Metsanduskooli ning Saksamaa ja Soome kutsekoolide õpilased.

Võistluse esikolmik:
1. Felix Brast – Maximilian Schilling (Fachsule für Agrarwirtshaft des Landes Meclenburg – Vorpommern, Saksamaa)
2. Kris Käos – Ruben Pabson (Räpina Aianduskool, Eesti)
3. Miikka Kääntä – Oscar Lepistö (Omnian ammattiopisto, Soome)

29. septembril toimunud seminaril saime ülevaate maastikuehituse õppest partnerkoolides Saksamaal ja jätkusuutlikust sademevee lahendustest. Toimusid erinevad õpitoad (maastikuehituses vajalikke tööriistu, -vahendeid ja -riietust tutvustasid maaletoojad), õpetajate ja ettevõtjate ümarlaud. Päev lõppes maastikuehitusliku orienteerumise ja diskoga.

Maastikuehituslikus orienteerumises olid väledamad Räpina Aianduskooli õpilased Erik Rüütel – Kris Käos, nende järel trio Kersti Sagim, Marianne Lumera, Timo Sild. Kolmas koht läks jagamisele Luua Metsanduskooli võistkondade Maribel Rohesalu-Triinu Läst ning Karl Mihkel Aints-Karina Kolisnitšenko vahel.

Täname ürituse toetajaid: Makita, B&B Tools, Mehka, Horticom, Eesti Murud, Räpina Hotell, Provintsi Kohvik, Puuriida Pubi, Värska Veekeskus, Räpina Keraamika, Löwe.

me2016plakatpaevakava2016me