Karusmarja istikud

Karusmarja istik 3€

’Hinnomäen Keltainen’

Keskmisekasvuline, allakaarduvate okste ja üsna nõrkade ogadega hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, pisut piklikud, paljad, õhukese kestaga, rohekaskollased, viljaliha mahlakas ja hapukasmagus. Viljad on varavalmivad, sobides hästi lauamarjaks. Sort on saagikas ja enam-vähem haiguskindel, vastuvõtlik lehevarisemistõvele.

’Leba valitu’ (’Lepaan valio’; ’Lepas’

Keskmisekasvuline, laiuvate okste ja üsna tugevate ogadega hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, ümarovaalsed, õhukesekestalised, udekarvased, valkjasrohelised, viljaliha rohekas, ja hapukasmagusa maitsega. Viljad on keskvalmivad, sobides laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Malahhiit’

Suurepoolne, kompaktse kasvu ja keskmise suurusega ogade ning hea talvekindlusega Venemaal XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad suured, ümarovaalsed, õhukesekestalised, paljad, rohelised, viljaliha heleroheline, hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobides hästi laua- ja veinimarjaks. Sort on väga saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Rae 1’

Keskmise suurusega ja laiuvate, tugevate ogadega varustatud allakoolduvate okstega ning hea talvekindlusega Eestis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad on pigem väiksemad, ümarovaalsed, paksukestalised, vahakirmega kaetud, tumepunased, viljaliha rohekas ja magushapu. Viljad on keskvalmivad, sobivad töötlemiseks. Sort on keskmise saagikusega ja hea haiguskindlusega.

’Smena’

Suurekasvuline ja laiuv, nõrkade ogade ning hea talvekindlusega Venemaal XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad on suured, ovaalsed, õhukesekestalised, paljad, tumepunased, viljaliha pehme, hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobivad laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

LISAKS MÜÜGIL: ‘NESLUHHIVSKI’ ja ‘RUSSKI’