Jäätmetekke vähendamise nädal

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse tõstmine jäätmetekke vähendamise osas. Sel aastal on jäätmetekke vähendamise nädala fookuses korduskasutus, parandamine ja ümberdisainimine ehk “Korduskasuta ja paranda – anna esemele uus elu”.

Aianduskooli sündmused jäätmetekke nädala raames

E 20.11

Sissejuhatus jäätmetekke vähendamise nädalasse kõikidele õpilastele ( ruum 334, kell 8.30-9.30) korraldaja Tarmo Evestus ja keskkonnakaitse kursus KK 17-52-K

T 21.11

Jäätmetekke  vähendamise töötuba. Korraldaja  aianduse eriala juhtõpetaja Anu Käär (kooli II korruse fuajees 12.00- 13.00)

Õppekäik Räpina Paberivabrikusse 12.30-13.30 (kogunemine koolimaja ees 12.15. Täpsem info Õnne Rämmannilt).

K 22.11

Seiklemine Avastusraja Räpina jäätmerajal

N 23.11

Jäätmetekke vähendamise töötoad: 1) korraldajad tekstiili  erialalt Karin Otsus, Ülle Sarnit (kooli II korruse fuajees 12.00- 13.00)  2) korraldaja floristika eriala juhtõpetaja Pille Peterson ja floristika kursus FL 17-42-K, FL 17-41-K (kooli II korruse fuajees 12.00- 13.00).

R 24.11

Lastetoa avamine

Jäätmetekke nädala ettevalmistusena viiakse keskkonnakaitse eriala eestvedamisel läbi küsitlus, selgitamaks välja aianduskooli õpilaste ja töötajate jäätmekäitluse harjumusi. Vasta küsitlusele siin.

Loe jäätmetekke vähendamise nädala kohta lisa keskkonnaministeeriumi lehelt.