Jäätmetekke vähendamise nädal Räpina Aianduskoolis

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse tõstmine jäätmetekke vähendamise osas. Sellega seoses toimuvad aianduskoolis 19.-23. novembril mitmed tegevused ja ettevõtmised. Teisipäeval ja kolmapäeval (20.-21.11) on võimalik osaleda jäätmete sorteerimise töötoas. Töötuba viivad läbi keskkonnakaitse eriala päevase õppe õpilased (kooli II korruse fuajees 12.00- 12.30). Parimatele sorteerijatele auhinnad. Kolmapäeval (21.11) tuleb Ragn Sellsi turundusjuht- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti rääkima prügist ja selle sorteerimisest.  Räägitakse keskkonnast ja taaskasutusest laiemalt, sellest kuidas sorteerida, miks seda üldse peab tegema ja mis saab asjadest edasi. Räägime ka legendidest, miks robotid ei sorteeri, kas kõik ei kallata mitte kokku ja kas pakendeid peab pesema. Loeng toimub 14.50-16.00 Seminariruum, 334.
Terve nädala vältel on võimalik tuua Aianduskooli kolmandal korrusel asuvatesse kastidesse puhtaid ja terveid rõivaid, mis sinu jaoks ei ole enam vajalikud. Samuti võib tuua lauanõusid ja muid väiksemaid esemeid. Need kastid töötavad põhimõttel „võta ja/või jäta“ .