Floristaia 2011-2012

Sihtasutus Innove

PRESSITEADE

11. juuni 2012

Eesti parima aedniku tiitel läks taas Räpinasse

Möödunud reedel toimusid Räpina Aianduskooli õuel kümnendad aiandusala kutsevõistlused Floristaia 2012. Noorte aednike kutsevõistlusele olid tulnud ka partnerkooli õpilased Lätist. Valdav enamus võistlejatest olid Räpina Aianduskooli ja Luua Metsanduskooli õpilased.

Floristaial võeti mõõtu mitmetel erinevatel aladel nagu maastikuehitus, lilleseade ja aiandus. Eesti parimaks nooraednikuks pärjati Martin Kivirand Räpina Aianduskoolist. Teise koha pälvis sama kooli õpilane Sergei Tokar ning kolmaski auhinnaline koht üldarvestuses läks Räpina Aianduskooli. Pronksi vääriliseks tunnistati Elen Kurvits.

Paremusjärjestus alade kaupa vastavalt:

Maastikuehitus:

I koht – Oliver Haav (Luua Metsanduskool); Sergei Tokar (Räpina Aianduskool); Heiti Hellamaa (Räpina Aianduskool)

II koht – Kalmer Holm (Luua Metsanduskool); Liisi Raig (Luua Metsanduskool); Martin Kivirand (Räpina Aianduskool)

III koht – Henry Ruthe (Räpina Aianduskool); Sintija Mangule (Bulduri Gardening School); Ilze Liepa (Bulduri Gardening School)

Aiandus:

I koht Kadri Kuusk (Räpina Aianduskool);

II koht Martin Kivirand (Räpina Aianduskool);

III koht Elise Kruusvee (Räpina Aianduskool)

Lilleseade:

I koht Elen Kurvits (Räpina Aianduskool);

II-III koht Sergei Tokar (Räpina Aianduskool); Ilze Liepa (Bulduri Gardening School)

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Räpina Aianduskooliga. Võistlust rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium, toetasid Eesti Aiandusliit, Põllumajandusministeerium.

Täpsem info SA Innove kodulehel

Lisainfo:

„Floristaia 2012“ projektijuht Signe Zupsmann

Tel: 53006504

signe.zupsmann@aianduskool.ee

Piltmeenutused Floristaia 2012

Kõiki pilte saab näha aadressilt https://aianduskool.ee/pg/galerii/floristaia/2012

Floristaia on Eestis peetav nooraednikele mõeldud kutsevõistlus. Võisteldakse mitmetes erinevates alades nagu taimetundmine, floristika, maastikuehitus, mahamärkimine, taimekaitse ja silma järgi kaalu, mahu ja pindala arvestamine. Võistlust korraldab Räpina Aianduskool ning osavõtjaid on olnud nii Prantsusmaalt, Saksamaalt ja valdav enamus Eestist. Võistlusi toetab Eesti Aiandusliit, Põllumajandusministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium

3. juunil 2011.a. toimusid koostöös Eesti Aiandusliidu ja SA-ga Innove Räpina Aianduskoolis üheksandad aiandusalased kutsevõistlused Floristaia. Osalesid kutseõppeasutuste õpilased ja noored aednikud (vanusepiir 24 aastat). Kaasa lõid partnerkooli õpilased Saksamaalt.
Võistlustel selgitati välja Eesti parimad nooraednikud.

VÕISTLUSALAD

1. Noore aedniku kompleksvõistlus
1.1. Praktiline kompleksülesanne (120 min)
Kolmeliikmesel võistkonnal tuleb näidata teadmisi taimede tundmises ja etteantud plaani kohaselt rajada näidisaed.
1.2 Aianduslik taimekaitse (40 min).
Võistleja tunneb enamlevinud taimekahjustajaid. Osaleja peab oskama doseerida ka taimekaitsevahendeid ja praktiliselt taimekaitset läbi viia.
1.3. Aianduslik töö (30 min)
Võistlejal tuleb sooritada praktiline aianduslik töö.
1.4. Aianduslik viktoriin (30 min)
Võistleja peab oskama vastata aiandusega seonduvatele küsimustele.

2. Objekt looduses (120 min)
Kolmeliikmelisel võistkonnal tuleb valmistada etteantud looduslikest materjalidest (kivi, puit, oksad jm) geomeetriline või mõni muu tuntud vorm.

TULEMUSED

III koht Robert Korol, Inge Tiits, Kersti Jaar Räpina Aianduskool

Aianduslik viktoriin
I koht Rene Varik Räpina Aianduskool