Aianduskool tähistab EV 100. aastapäeva

Räpina Aianduskool tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva toredate ettevõtmistega, mis kaasavad nii kooliperet kui laiemat üldsust.

100 tundi aianduskooli heaks ja EV auks

Juba 2017. aasta sügisel algas aktsioon, mille käigus kõik aianduskooli töötajad pühendavad lisaks oma tavapäraselt tööle vähemalt 1 tunni kooli ümbruse, aia ja pargi korrastamisele. Kes sügisel oma panust anda ei jõudnud, saab seda teha eeloleval kevadel ja suvel.

Piibelehed ja rukkililled vabariigi aastapäevaks

Lillekasvatuse õpetaja Merike Aomets võttis eesmärgiks kasvatada rukkililli ning ajatada piibelehti, et vabariigi aastapäevaks neid kooli külalistele kinkida. Esimesed talvised rukkililled on õide puhkenud ning peagi on oodata piibelehtede õitsemist.

100 pärga Eestile

Kõige laiahaardelisem ettevõtmine on floristi eriala õpetajate Leili Alaoja-Reinu ja Pille Petersoni eestvedamisel toimuv pärjategu. Kõik aianduskooli endised ja praegused floristid on oodatud ühinema Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistava pärjateoga, et kaunid, stiilsed ja tehniliselt hästi teostatud pärjad saaksid EV100 tähtpäevadel erinevate piirkondade mälestusmärke ja ausambaid kaunistama.

Aktus 22. veebruaril

Pidulik Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud aktus toimub Räpina Aianduskooli saalis 22. veebruaril algusega kell 11.